Triumph Tiger 900 GT


Rocznik:2021
Data nabycia:19.10.2021 r.
Przejechane:3125 km

Oto mój najnowszy nabytek i pierwszy w życiu motocykl, którym wyjechałem z salonu.
Przez długie lata czekałem, aż Honda wypuści godnego następcę CBF 1000. Ale minęło kilkanaście lat i niestety nie pojawił się w ofercie motocykl, który spełniłby moje oczekiwania. Przyszło mi więc szukać następcy w innej stajni i ostatecznie wybór padł na markę Triumph.
Tak naprawdę sam producent mnie nie przekonał, tylko stworzony przez niego motocykl – Tiger 900 GT. Zdaje się mieć on tę samą użyteczność i wszechstronność co Honda CBF 1000, posiadając przy tym wiele dodatkowych zalet i atutów.
Czy spełni pokładane w nim nadzieje? To pokazać może tylko czas. Poprzeczkę Honda postawiła mu naprawdę wysoko!

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam:

Kalendarium
Historia serwisowa
Raporty spalania
Dane techniczne


Aktualności:

  • 2 stycznia 2022 – montaż płyty i start sezonu!
    Przyszło raptowne ocieplenie. Za oknem zrobiło się 10 stopni. Polazłem więc do garażu i zamontowałem stelaż i płytę na motocyklu. Wymagało to przykręcenia 8 śrub, więc nawet małpa by sobie poradziła. A potem, koło południa, …
  • 27 grudnia 2021 – stelaż i płyta kufra centralnego
    Dostałem w ramach świątecznego prezentu stelaż i płytę pod kufer centralny. Z końcem listopada przyszła zima i motocykl poszedł w odstawkę. Udało mi się nawinąć 3300km :).
  • 23 listopada 2021 – przygotowania do montażu olejarki
    Rozpocząłem przygotowania do zamontowania olejarki łańcucha.Niestety nie będę mógł zastosować identycznego patentu, jaki miałem w CBF-ie, bo nie ma w Tigerze nigdzie miejsca na ukrycie zbiorniczka olejowego. Ponadto chciałbym całkowicie uniknąć ingerencji w układ elektryczny …